Bakırköy Evden Eve Nakliyat

Merhaba ben Yozgat’tan Mehmet. Bizim İstanbul Bakırköy’de oturan bir akrabamız var adı da Recep dayı. Recep dayı eşi öldükten sonra memlekete geri dönmeyi düşünmeye başladı, telefonda birkaç kere konuşmuştuk bunu da bana anlattı Recep dayı dedim Sen İstanbul’da boşuna duruyorsun. Gel Yozgat’a. Yozgat güzel. Emekli maaşım var gül gibi geçinir gidersin dedik burada kiralarda ucuz dediK yok oğlum zaten gelirsem buradaki evimi satar oradan bir ev alırım kendime dedi. Çoluğu çocuğu da yok. Vallahi gelmeyi düşünüyorum ama dedi taşınmak büyük bir dert benim evde 8. katta eşyaları nasıl indireceğiz nasıl arabaya yükleyeceğiz falan diye düşünmeye başladı Ben de dedim ki sen hiç merak etme ben hafta sonu gelir bu işi hallederim. İstanbul’a gitmeden önce internetten Bakırköy’de hizmet veren evden eve nakliyat firmaları aradım 8 10 tane firmanın telefon numarasını aldım ama içlerinden biriyle daha yakından ilgilenmeye başladım. Bu da Karadeniz evden eve nakliyat firması idi.

Çünkü ver sitelerine girdiğimde Onlar hakkında daha detaylı bilgi sahibi oldu bir kere uzun yıllardır bu sektörde hizmet veriyorlar neredeyse 25 30 yıldır evden eve nakliyat işiyle uğraşıyorlar bu da onların tecrübeli olduğunu gösteriyor ikinci olarak araçlarına baktığımda araçların Sıfıra yakın son model arabalar olduğunu gördüm ayrıca ekspertiz hizmetini verdiklerini okudum ek olarak taşımayı evden eve nakliye işini sigortalı olarak yapıyorlardı eşyalara bir zarar geldiğinde bunu telafi ettiklerini söylediler Bu da benim Onları seçmem deki en büyük sebeplerden biriydi.

Firma ile ne zaman taşınacak mızı konuştuk kararlaştırdık daha sonra Recep dayı aradım Recep dayı senin iş tamam Ne oldu yeğenim dedi Recep dayı evden eve nakliyat firması ile anlaştım seni Bakırköy’deki evinden alacaklar Yozgat’a kadar taşıyacaklar dedim Recep Dayı çok sevindi peki yavrum Benim yapacağım bir şey var mı diye sordu Recep dayı sen özel eşyalarını çantana koy Gerisine karışma dedim Adamlar gelecekler eşyaları güzelce paket diyecekler arabaya yükleyecek ver Yozgat’a getirecekler Sen de akşamdan arabayı hatlar Yozgat’a yola çıkarsın dedik zaten onları biz Yozgat’ta karşılarız diye de eklemeyi unutmadık Hatta dedik Üzülmene hiç gerek yok çünkü eşyalar garantili olarak taşınacak herhangi bir zarar geldiğinde onları telafi edeceklerdi dik Recep Dayı Allah razı olsun diyerek sevinçli bir şekilde telefonu kapattı.